PikselUp Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı

Ataşehir’de kültürel ekonomik ve toplumsal gelişimi yenilikçi fikirlerle desteklemeyi ve bu fikirlerin gelişimini sağlayacak eğitimler vermeyi, fikir sahiplerini bu eğitimler sonucunda girişimcilik konusunda desteklemeyi hedefleyen İNOVATA (Ataşehir Belediyesi İnovasyon Merkezi) oyun girişimlerini odağına alan yeni programı  PikselUP’ı  hayata geçiriyor.

Hızla büyüyen ve etki alanı çok geniş olan oyun girişimleri konusunda  bölgeye ve ekonomiye katkı sağlamak programın esas hedeflerindendir.

Programın amacı, öncelikle bölgede bulunan oyun dikeyinde yeterli ön bilgiye sahip girişimcileri daha ileri seviyeye taşımak ve onları bir oyun girişimi olma yolunda geliştirmek ve desteklemektir.

PikselUp Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı, katılımcı ekiplerin girişimci yanlarını destekleyerek, girişimleri daha ileri seviyeye taşımak ve onları bir oyun girişimcisi olma yolunda desteklemek misyonuyla yola çıktı. Yeni Nesil Kafası ve Xathon yürütücülüğünde düzenlenen hızlandırma programına son başvurular 28 Haziran!

PikselUp’ın ilk dönemi pandemi nedeniyle online olarak düzenlenecek. Pandemi koşullarının iyileşmesi halinde gelecek dönemler için Ataşehir Belediyesi İnovata Girişimcilik Merkezinde devam edecektir.

24 hafta sürecek olan kapsamlı oyun hızlandırma programı PikselUp’ta, bir oyun geliştiricinin ihtiyaç duyacağı her şey göz önüne alındı;

Hızlandırma programı boyunca katılımcılar, alanında uzman kişilerce desteklenecek, girişimcilik ve oyun stüdyosu yönetimi odaklı workshoplar ve etkinliklerle  hızlanacak.

Oyun dünyasında aktif olan profesyoneller ve girişimcilik ekosistemindeki başarılı kişilerden oluşan 30+ kişilik mentor ekibi ile katılımcılar düzenli olarak mentorluk alacak. Katılımcılar, mentorluk seanslarından grup veya bireysel olarak yararlanabilecek.

Yoğun workshop ve mentorluk seanslarının yanında, PikselUp’ın sahip olduğu geniş yatırımcı ve yayıncı ağı sayesinde PikselUp katılımcıları yatırımcı ve yayıncılara kolaylıkla erişecek.

Programdan mezun olan girişimlerle kurulacak mezun ağı ile oyun girişimciliği ekosisteminde kuvvetli bağlar kurulacak.